کانون های تبلیغاتی

هنگامی که یک کسب و کار شروع به کار می کنید یا یک شغل را اداره می کنید، لازم است که مردم را از کسب و کار خود آگاه کنید. هر نوع شغل اعم از آن که بصورت آنلاین یا آفلاین انجام شود، نیاز به مشتری دارد تا بتواند گردش مالی خوبی را تجربه کند. با این حال، تنها وسیله دستیابی به مشتری تبلیغات است. به همین دلیل تبلیغات و وجود کانون های تبلیغاتی برای یک تجارت مهم است. هنگامی که یک کسب و کار در مورد محصولات و خدمات خود تبلیغ می کند، این امکان را پیدا کرده که به یک فضای رقابتی وارد شود.

تبلیغات برای هر جنبه ای از یک تجارت مهم و نقش ضروری برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان دارد.

تبلیغات این امکان را به شما می دهد تا در کسب و کار، مشتریان بیشتری کسب کنید و بدین ترتیب چرخش تجارت افزایش یابد.

تبلیغات با استفاده از رسانه های مختلف مانند تلویزیون، روزنامه، رادیو، آگهی، کاتالوگ، وب سایت و ….  قابل دستیابی است.

هر رسانه تبلیغاتی جوانب مثبت و منفی خود را دارد و باید قبل از انتخاب یک رسانه خاص، همه آنها را ارزیابی کنید.

نکته اصلی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که رسانه تبلیغاتی انتخاب شده باید بتواند شما را به تعداد زیادی مشتری برساند.

به طور کلی، مشاغل برای تبلیغ محصولات و خدمات خود، کانون های تبلیغاتی را استخدام می کنند.

کانون تبلیغاتی انتخاب شده توسط صاحب مشاغل می تواند کل تبلیغات و کلیه جنبه های بازاریابی را اداره کند.

از این طریق بازرگانان می توانند به جنبه های دیگر مشاغل توجه کنند و نیازی به نگرانی در مورد نحوه جذب مشتری بیشتر ندارند. کانون تبلیغاتی کل فرآیند تبلیغ یک محصول یا خدمات را به مراحل زیر تجزیه کرده و سپس به اداره کار در هر مرحله می پردازد:

تجزیه و تحلیل بازار

آژانس تبلیغاتی برای شناخت مخاطبان هدف و نیازهای آنها، ابتدا بازار را مطالعه می کند.

مشاور بازاریابی مشاغل کوچک در کانون تبلیغاتی همچنین به بررسی رقابت موجود در بازار می پردازد تا بداند که تبلیغات در بازار چگونه انجام خواهد شد. این کار به این منظور انجام می شود که بدانیم محصول یا خدمات قادر به ایستادگی در رقابت خواهند بود یا خیر.

انتخاب رسانه تبلیغاتی

هنگامی که آژانس تبلیغاتی تصمیم به پیشبرد امور تبلیغاتی گرفت، شروع به انتخاب رسانه تبلیغاتی می کند.

مشاور بازاریابی مشاغل کوچک در آژانس مزایا و اشکالات در مورد همه رسانه های موجود مانند تلویزیون، رادیو، روزنامه، اینترنت و … را مطالعه می کند.

تجزیه و تحلیل هزینه و سود

مشاور بازاریابی مشاغل کوچک در کانون تبلیغاتی سپس تجزیه و تحلیل سود هزینه را انجام می دهد.

این تحلیل به دو دلیل انجام می شود.

اولین تصمیم گیری در مورد اینكه آیا کار تبلیغاتی به نفع كسب و كار خواهد بود، به این معنا كه تبلیغات به بدست آوردن گردش مالی بهتر در تجارت كمك می كند. دلیل دیگر اینکه یک تجزیه و تحلیل منافع هزینه انجام می شود، بررسی این مسئله است که آیا هزینه معرفی محصول یا خدمات با استفاده از یک رسانه تبلیغاتی خاص، مزایایی را که از آن به دست می آید، توجیه می کند. این کار برای اطمینان از اینکه تبلیغات با استفاده از یک رسانه خاص از طریق کمک به آن در جذب مشتری بیشتر انجام می شود.

تصمیم گیری در مورد نحوه تبلیغ

مشاور بازار در کانون تبلیغاتی سپس در مورد نحوه ارسال پیام به مخاطبان هدف تصمیم می گیرد.

کانون تبلیغاتی ممکن است از تراکت ساده یا آگهی های تبلیغاتی استفاده کند تا به مشتریان در مورد محصول یا خدمات اطلاع دهد. از طرف دیگر، کانون تبلیغاتی ممکن است ویدئویی جذاب را فیلمبرداری کند تا از انتقال پیام مخاطب مورد نظر اطمینان حاصل کند.

اجرای تبلیغات

پس از بررسی همه جوانب، با استفاده از متخصصان، طراحان و هنرمندان کانون تبلیغاتی، نسبت به طراحی و تولید آگهی و تبلیغات حرفه ای و خلاق اقدام خواهد شد.

کانون تبلیغاتی برای انجام برنامه ها، هزینه می کند. بنابراین، باید اطمینان حاصل شود که در قالب بودجه بندی انجام شده حرکت کرده و کار در بودجه مشخص شده تکمیل شود. همچنین آژانس باید اطمینان حاصل کند که از بودجه تجاوز نمی کند زیرا اگر این کار را انجام دهد، هزینه مزایای تبلیغات را تحت الشعاع قرار خواهد داد و این به هیچ وجه به تجارت کمک نمی کند.

کانون تبلیغاتی همچنین باید در مورد اهدافی که به خاطر آن برنامه ریزی تبلیغاتی کرده، شفاف باشد.

آژانس همچنین هنگام تبلیغ محصولات و خدمات باید اطمینان حاصل کند که پیام مناسب در زمان مناسب به افراد مناسب منتقل می شود. اگرکانون تبلیغاتی نتواند در زمان مناسب تبلیغات را ارائه دهد، مصرف کنندگان ممکن است به یک محصول یا خدمات دیگر تمایل نشان دهند.

چرا تبلیغات برای مشاغل و مصرف کنندگان مهم است؟

مهمترین هدف یک کسب وکار فروش محصولات و خدمات برای کسب سود است. تبلیغات باعث می شود تا با معرفی اصولی، افراد بتوانند در مورد محصولات و خدمات اطلاعات لازم را کسب کرده و در نتیجه فروش بیشتری ایجاد کنند.

از طرف دیگر مصرف کنندگان در صورت عدم تبلیغ ، هرگز با محصولات و خدمات آشنا نمی شوند.

تبلیغات به مصرف کنندگان کمک می کند تا درمورد اینکه کدام محصول و خدمات را خریداری کنند، تصمیم گیری نمایند.

تبلیغات صحیح کمک می کند تا مصرف کننده بهترین گزینه ممکن را انتخاب کند.

امروزه صنعت تبلیغات به دلیل تعداد زیاد محصولات و خدمات ارائه شده، به یک صنعت عظیم تبدیل شده است. در نتیجه، این رقابت نیز افزایش یافته است و ایجاب می کند تا محصولات و خدمات خود را به بهترین وجه ممکن معرفی کرده و ترویج دهید. این امر به توسعه تکنیک های تبلیغاتی جدید و افزایش تعداد کانون های تبلیغاتی که امروزه در دسترس هستند منجر شده است. هدف از هر فعالیت تبلیغاتی این است که محصولات با افزایش آگاهی در مورد محصول، فواید و اشکالاتی که دارند، بتوانند به افراد مناسب برسند.

این برای موفقیت یک تجارت مهم است.

منابع: http://adarmygroup.com/2019/07/why-advertising-is-important-in-todays-economy

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *